National Competition Winners celebrate at Space Camp and launch from Homer Hickam Field!
National Winners
Astronaut Hall of Fame Celebration
HOME
2012     Dean Taylor                   Competition Host     Nancy Ericson,    Boy Scouts of Colorado
     Oscar Corona                Competition Host      Evan Pagliuca,    Challenger Learning Center, MA
     Addie Cramer                Competition Host       Tom Sarko,    Palm Beach Day Academy, FL
2013     Aidan Deighan                Competition Host    Scott Hill,   Rocket Boys - October Sky Fest, West Virginia
     Jon Powell                    Competition Host     Jennifer McDaniel,   Camp Connect / UCF, Florida
     Asia Starling                  Competition Host       Joe Pizzarello,   YMCA of Central Florida, Orlando, FL
Coalwood Celebration
photos
2014     Savannah Bobo             Competition Host     Jere Matty,   U.S. Air Force STEM, Arnold AFB Tennessee
     Zachary Forte                 Competition Host     Angie Keyes,   4-H St. Louis, Missouri
     Anthony Roberson            Competition Host     George Allan,   N. Kansas City High School, Missouri
     Keighlee Wilken             Competition Host     Steve Arthur,   Big Creek Rocketry, Ellis, Kansas
     Crystal Santiago            Competition Host     Tina Hackey,   Citrus Springs Elementary, Florida
     Alexander Ortiz              Competition Host     Joe Pizzarello,   YMCA Central Florida
     Mary Rinehart               Competition Host      Susan Borland,   Challenger Center, Tallahassee, Florida
     Joel Pullakat                    Competition Host      George Bartuska,   Civil Air Patrol, Florida
     Ashley Royston            Competition Host      Mounir Sabbagh,   AIAA of Mississippi
More Space Camp Celebration photos by Alan Lowrey - AIAA
2015     Kalli Riemer               Competition Host    Tina Hackey,   Citrus Springs Elem, Citrus Springs, FL
     Emily Schmidtlein          Competition Host      Dennis O’Connell, N. Kansas City H.S.,N. Kansas City, MO
     Maya Watson               Competition Host     Ellyn Savard, Girl Scouts of CT, Bridgeport, CT
2016     Jesse Del Carmen           Competition Host     Andrea Earl, Mendez Fundamental Intermediate School, Santa Ana, CA
     Walter Eckenrod          Competition Host      George Allan, N. Kansas City High School, N. Kansas City, MO
     Nathan Jones               Competition Host     Col. Steve Marquez, Civil Air Patrol, Lakeville, MN
     Alani Davidson               Competition Host     Chris Simon, Girl Scouts W. OK, Oklahoma City, OK
2017     Jordyn Presley           Competition Host      Tammy Dillard, Bagdad Elementary School, Milton, FL
     Kyle Hughes              Competition Host      Kim Jennings, Hockomock YMCA, N. Attleboro, MA
     Victoria Miterko               Competition Host     Tina Hackey,   Citrus Springs Elem, Citrus Springs, FL
     Lilianna Henry               Competition Host      Tina Hackey,   Citrus Springs Elem, Citrus Springs, FL     
     Sophia Jasso              
Competition Host     Andrea Earl, Mendez Fundamental Intermediate School, Santa Ana, CA
     Jessica Flowers              Competition Host      Sandi Johnson, Prairie Trace Elementary School, Carmel, IN